Новини Міжмор'я Польща

Президент Польщі не візьме участі у врочистостях в Єрусалимі

23 січня в Єрусалимі відбудуться врочистості з нагоди 75-тої річниці визволення німецького нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Але організатор не передбачив виступу польського президента

Президент Польщі не візьме участі у врочистостях з нагоди 75-тої річниці визволення німецького нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. Про своє рішення Анджей Дуда повідомив під час засідання Кабінетної ради. Засідання відбулося у вівторок у Варшаві і було присвячено ситуації на Близькому Сході та ймовірній участі польського президента у врочистостях, організованих Інститутом Яд-Вашем. Президент Польщі Анджей Дуда отримав запрошення організатора, але у заходах не передбачено виступу польського президента, передає Польське радіо.

«Я дякую прем’єр-міністру та усім учасникам Кабінетної ради за зрозуміння мого рішення. Моя позиція та позиція усього польського уряду в цій справі однозначна: або голос Польщі може прозвучати на цих врочистостях, або президент Польської Республіки не повинен брати участі у цьому заході. Тому я хочу однозначно сказати – я прийняв рішення про те, що не братиму участі у події, яка матиме місце в Єрусалимі 23 січня», – сказав президент Польщі. 

Анджей Дуда наголосив, що найбільше жертв концтабору Аушвіц-Біркенау становили польські євреї. У німецькому нацистському таборі смерті загинули три мільйони польських євреїв, це половина усіх жертв Аушвіц-Біркенау. У зв’язку з цим, як підкреслив президент Польщі, для нього було чимось очевидним, що голос Польщі прозвучить на врочистостях:

«Я не мав жодних сумніві, що, беручи до уваги цей факт, виступ президента Польщі, поряд із виступами президента Німеччини та багатьох інших президентів, є чимось природним і обґрунтованими, хоча б з точки зору історичної правди, якою є кількість жертв та факт, значення Польщі, як держави, яка перша зазнала атаки і від якої почалася Друга світова війна».

Related Posts