Інші Новини Міжмор'я Польща

Європарламент висловиться про верховенство права в Польщі та Угорщині

На засіданні Європейського парламенту в Страсбургу 16 січня відбудеться голосування у справі резолюції стосовно верховенства права в цих двох країнах, передає Польське радіо.

Голосування Європейського парламенту, присвячене питанню верховенства права, відбувається у зв’язку з відкритою стосовно Польщі та Угорщини процедурою на основі сьомої статті договору про ЄС.

Підставою внесення Польщі до резолюції став, зокрема, спір навколо Дисциплінарної палати Верховного суду. Європейська комісія оцінила, що вона має паралізує рішення суддів. Тому комісари вирішили цього тижня звернутися до Суду ЄС з ініціативою тимчасового припинення діяльності Палати. Польський уряд вважає це необґрунтованою спробою впливати на внутрішні справи країни-члена ЄС.

У резолюції міститиметься заклик до Європейської комісії, щоб розглянути можливість пов’язати євросоюзне фінансування з оцінкою верховенства права в окремих країнах. У цьому документі також має бути згадка про те, що «Комісія використовує свої інструменти для захисту договорів».

Євродепутати від керівної в Польщі партії, Право і справедливість, переконували на форумі Європейського парламенту, що змін у судівництві «очікували громадяни», позаяк «відповідних змін не відбулося після падіння комунізму». Євродепутатка Ядвіґа Віснєвська додатково аргументувала, що організація правосуддя в країнах ЄС не належить до компетенцій Європейської комісії.  

Тим часом, на думку євродепутатів-представників опозиційної польської партії Громадянська платформа, метою змін, які внесло Право і справедливість, є політизація судів, а побічним ефектом, на їхню думку, може бути послаблення позиції Польщі в Європейському Союзі.

Голосування в Європарламенті заплановано опівдні.

Related Posts