Новини Міжмор'я Про Україну

Західна Європа і українка у ПАРЄ закрили очі на злочини РФ проти України

Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів повністю затвердила повноваження російської делегації, ускладнила введення нових санкцій за порушення і дозволила працювати депутатам РФ, які голосували за анексію Криму, передає Польське радіо.

У середу, 29 січня, Парламентська асамблея Ради Європи відхилила пропозицію представників України та держав-партнерів про обмеження повноважень російської делегації.

Це рішення стало програшем української делегації. Повноваження росіян, які виставили ультиматум на адресу ПАРЄ (російська делегація пригрозила припинити роботу в Асамблеї у разі затвердження найменших санкцій проти неї – ред.), були підтверджені у повному обсязі, а майже всі правки, запропоновані Україною, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені під час розгляду.

За повне затвердження повноважень російської делегації проголосувало 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.

Повідомляється, що підготовку проєкту доповіді доручили одному з найбільш проросійських депутатів асамблеї – представнику групи крайніх лівих Тіні Коксу. Проєкт доповіді виявився  гранично лояльною до Росії – документ не згадував про жодні порушення з боку РФ, а натомість стверджував, що Москва показала прогрес, оскільки заплатила гроші в бюджет Ради Європи та звільнила полонених моряків.

Українська делегація голосувала у повному складі – свої голоси віддали 12 членів депутатів. 11 з них натиснули кнопку «проти», але одна представниця України, депутатка від ОПЗЖ Юлія Льовочкіна, підтримала повернення росіян. Льовочкіна також підтримала затвердження «нової санкційної процедури», яка практично знищує можливість введення санкцій проти РФ надалі, та голосувала проти усіх українських поправок до цих документів.

Україну підтримали всі члени грузинської, литовської, латвійської делегацій, які взяли участь у голосуванні, майже всі шведи та всі поляки, крім однієї депутатки, яка утрималася. Також разом із Україною проголосував один молдаванин (представник опозиційного блоку ACUM), один словак (інші віддали голоси «за» Росію), один турок (інші також підтримали РФ).

Представники Західної Європи, що були у залі під час голосування, майже одностайно підтримали РФ. Україні свої голоси віддали лише двоє нідерландців, один іспанець та один британець.

Як повідомлялося, у середу у ПАРЄ офіційно дозволили працювати російським депутатам, які голосували за анексію Криму.

Крім того, віцеспікером Асамблеї обрали заступника глави Держдуми РФ Петра Толстого. Він є рупором Кремля й веде антиукраїнську риторику. Зокрема, назвав Грузію та Україну «озлобленими інвалідами» та «державами, що не відбулися».

Нагадаємо, напередодні ПАРЄ ухвалила критичну резолюцію на тему польських демократичних інституцій та змін до судової системи.

Related Posts