Новини Міжмор'я Позиція Польща

Емманюель Макрон: Відносини з Польщею – позитивні, що виникає зі спільної історії

Президент Франції Емманюель Макрон у лекції в Ягеллонському Університеті згадав про близькі, багатолітні відносини, які поєднують Париж і Варшаву, передає Польське радіо.

Під час другого дня візиту до Польщі Емманюель Макрон відвідав Краків. Там він підкреслив, що Польща і Франція взаємно близькі і ніколи вони не воювали одна проти одної.

«Відносини між нашими країнами, у зв’язку з цим, не можуть обмежуватись банальностями. Ці відносини – сповнені позитиву і це виникає із зустрічі народу з латинським корінням зі слов’янським корінням, між відлеглими потомками Франків та Сарматів. І це – невипадково, що так багато відомих поляків знайшли прихисток у Франції, яка дозволили дати волю їхньому генію. Тут я хочу згадати про Адама Міцкевича, Юліуша Словацького, Фридерика Шопена, Марію Склодовську-Кюрі, Адама Заґаєвського та багатьох інших», – сказав Емманюель Макрон.

В університетській залі Collegium Novum Ягеллонського Університету на лекції французького президента було близько 200 студентів.

У першій половині дня Емманюель Макрон побував у Королівському замку на Вавелі та у Вавельському кафедральному соборі. Вівторок – другий і останній день візиту президента Франції у Польщі.

Related Posts