Новини Міжмор'я Польща

Прем’єр Польщі летить до Брюсселя на розмови про бюджет

Ввечері глава польського уряду зустрінеться з президентом Європейської комісії та очільником Європейської ради, передає Польське радіо.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький сьогодні летить до Брюсселя на переговори про бюджет ЄС після 2020 року. Ввечері глава польського уряду зустрінеться з очільницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн та главою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Наразі в Євросоюзі тривають активні переговори щодо витрат на 2021-2027 роки. Польський прем’єр-міністр є одним з багатьох лідерів, які цього тижня проводять консультації в установах ЄС. «Звичайно, це відбувається в контексті підготовки до саміту, який відбудеться 20 лютого», – заявив речник Єврокомісії Ерік Мамер, який повідомив про візит польського прем’єр-міністра. «Глави держав або урядів зазвичай мають щонайменше дві зустрічі в Брюсселі: одна – з президентом Європейської ради, друга – з главою Комісії».

Голова Євроради відповідає за підготовку саміту, що відбудеться 20 лютого, під час якого він хоче домовитися про новий бюджет. Але це буде складним завданням, оскільки розподіли між державами-членами є дуже великими. Ці переговори вже назвали найскладнішими в історії. Через «брекзит» бюджет ЄС стане меншим, приблизно на кілька мільярдів євро на рік, а крім того, появилися нові цілі, такі як міграційна та оборонна політика. Тому поступила пропозиція щодо скорочень бюджету, з яких найбільше передбачено в політиці згуртованості.

Польща вже заявила, що не погодиться на скорочення витрат. «Ми вважаємо, що політика згуртованості є абсолютним фундаментом Європейського Союзу», – заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький на суботньому саміті Групи друзів згуртованості в Португалії. Група складається з 17 країн і оголошує захист коштів на політику щодо вирівнювання відмінностей у розвитку країн ЄС.

З іншого боку, є група платників нетто – країни, які вплачують до бюджету ЄС більше, ніж отримують з нього, і які вимагають ще більших лімітів витрат, ніж це запропонувала Європейська комісія у травні 2018 року. У той час країни Центральної та Східної Європи найбільше постраждали від політки згуртованості. Для Польщі Брюссель передбачив приблизно 65 мільярдів євро, що майже на 20 мільярдів євро менше, ніж у поточному бюджеті ЄС.

Related Posts