Аналітика Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Про Україну

Умеров пояснив, чому договір з Росією про воду для Криму – це пастка

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вважає, що фракції “Слуга народу” треба шукати не компроміси з Росією, а можливості для посилення санкцій проти країни-агресора.

Поставка ж води на окупований півострів буде означати визнання юрисдикції РФ над ним. Про це Умеров написав на своїй сторінці в Facebook, передає Укрінформ.

“Як буде записано в договорі про постачання води до Криму? Україна поставляє воду у 83-й регіон РФ, Республіку Крим? Це пряме визнання юрисдикції Росії в Криму”, – зазначив Умеров, звертаючись до керівника фракції “Слуга народу” Давида Арахамії.

За міжнародними правилами, нагадав Умеров, за всі проблеми, що виникають на окупованій території, відповідальний окупант. “Наше завдання – зробити Крим непідйомною, недешевою ношею для Росії. А Україна, під керівництвом вашої партії, завжди намагається догодити агресору”, – вважає заступник голови Меджлісу.

“Підтримуючи Росію, ви, які іменуєте себе “слугами народу”, наражаєте на небезпеку свій народ. Припиніть гру з вогнем. Росія – агресор… Не компромісів треба шукати, а підтримку в світі, у вигляді посилення санкцій – і економічних, і дипломатичних, і політичних”, – наголосив Умеров.

Він зазначив, що поставляючи воду в анексований Крим, Україна буде допомагати не кримчанам, а російській армії.

“Для населення води в Криму вистачає. Бракує – коли рахують разом із величезною армією Росії”, – констатує заступник голови Меджлісу.

Як повідомлялося, 11 лютого голова фракції партії “Слуга народу” Давид Арахамія в ефірі телеканалу “Прямий” заявив, що припускає можливість постачати воду в анексований Крим в обмін на поступки з боку президента РФ Володимира Путіна щодо Донбасу.

Після анексії Криму Росією окупаційна влада не уклала відповідної угоди з Держводагентством України і не розрахувалася з боргами за перекачку води. В травні 2014 року Україна почала будувати поблизу Каланчака пункт обліку постачань води і остаточно перекрила поставку води на півострів.

Related Posts