Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я США

Грузія, Велика Британія і США звинуватили російське ГРУ у масштабній кібератаці

МЗС Грузії, а також влада Великої Британії і США заявили про сплановану та здійснену російською військовою розвідкою масштабну кібератаку на Грузію у жовтні 2019 року, передає Польське радіо.

Кібератака, унаслідок якої у жовтні минулого року тисячі державних та приватних веб-сайтів у Грузії тимчасово зупинили свою роботу, була спланованою та проведеною російською військовою розвідкою. Про це у четвер повідомили у Міністерстві закордонних справ Грузії.

Подібні звинувачення проти ГРУ висунули у четвер Велика Британія та Сполучені Штати.

«Розслідування, проведене грузинською владою, з інформацією, зібраною завдяки співпраці з партнерами, показало, що ця кібератака була спланованою та проведеною Головним управлінням Генерального штабу Збройних сил Російської Федерації», – сказав під час брифінгу речник грузинського МЗС Владімер Константініді.

Про те, що Росія здійснила у жовтні 2019 року масову кібератаку на Грузію, повідомив також у четвер британський урядовий Національний центр кібербезпеки (NCSC), що є частиною Центру урядового зв’язку Великої Британії (GCHQ). На думку NCSC, «є велика ймовірність», що атаку здійснила російська військова розвідка.

«Небезпечна і нахабна операція кібератак ГРУ на Грузію, суверенний і незалежний народ, є абсолютно неприйнятною», – заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб. «Російський уряд має вибір: або буде продовжувати цю агресивну поведінку проти інших країн, або стане відповідальним партнером, який шанує міжнародне право», – додав він.

Державний секретар США Майк Помпео сказав у четвер, що США гарантують Грузії допомогу у поліпшенні здатності країни до боротьби з кібератаками. «США закликають Росію припинити таку поведінку в Грузії та інших місцях», – заявив Помпео.

У веденні гібридної війни проти Грузії Росію звинуватила президент Грузії Саломе Зурабішвілі.

«Кібератакою на офіційний сайт президента в 2019 році, Росія напала на наш суверенітет і національну безпеку, намагаючись паралізувати діяльність державних установ. Це кричуще порушення міжнародних норм і явний прояв гібридної війни проти Грузії», – написала Зурабішвілі в Twitter.

Своє занепокоєння кібератакою російського ГРУ та підтримку для Грузії висловило також Міністерство закордонних справ Польщі.

Унаслідок російської кібератаки у Грузії свою роботу припинили, серед тисяч інших, сторінки офісу президента та двох приватних телеканалів.

Нагадаємо, нещодавно польські спецслужби попередили про можливе втручанням росіян у президентську кампанію у Польщі. Вибори президента Республіки Польща мають відбутися 10 травня.

Related Posts