Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща і США обговорили спільну стратегію енергетичної безпеки

Зокрема польська і американська сторони обговорили майбутню співпрацю при побудові у Польщі шести атомних реакторів, передає Польське радіо.

У Вашингтоні у межах третього раунду стратегічного польсько-американського діалогу у енергетичній сфері обговорювали безпеку енергетичної інфраструктури, технології використання вугілля, імпорт скрапленого природного газу та побудову атомних електростанцій у Польщі. Учасники зустрічі говорили теж про можливу енергетичну співпрацю з Білоруссю.

Під час розмов Польщу представляли уповноважений уряд з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наімський та міністр клімату Міхал Куртика, а американську сторону – міністр енергетики США Денні Бруєтт.

Після розмов Пьотр Наімський поінформував, що Сполучені Штати зацікавлені довготерміновою співпрацею з Польщею у ядерному секторі. Він сповістив, що рішення про вибір партнера при будівництві атомних електростанцій у Польщі приймуть невдовзі – найпізніше протягом кількох-кільканадцяти місяців.

«Ми все ближче практичних рішень. З американського боку ми маємо потенційних партнерів, котрі хочуть співпрацювати з нами і котрі бачать можливості продовження співпраці з Польщею у наступні десятиліття», – сказав міністр. Пьотр Наімський нагадав, що програма атомної енергетики у Польщі передбачає побудову шести великих атомних реакторів потужністю щонайменше 1000 мегават кожний. Їх мають побудувати протягом 20 років. «Це велика програма, але на її завершення ми матимемо понад 20 відсотків безпечно виробленої в атомних електростанціях енергії протягом наступних 60 років», – ствердив він.

Наімський також поінформував, що у Польщі відбудуться вишколи з кібербезпеки енергетичних мереж «Polish Grid 2020». За його словами, досягнуто домовленості у справі використання у Польщі нових технологій використання вугілля, що будуть менш шкідливими та більш ефективними.

Під час перемовини була порушена також тема відносин з Білоруссю. «Ми у Польщі зацікавлені, де це можливо, у допомозі Білорусі з постачанням нафти», – сказав міністр, наголошуючи на тому, що державний секретар США Майк Помпео запропонував владі у Мінську пропозицію забезпечення постачання нафти. Пьотр Наімський визнав, що це стане можливим, коли влада у Мінську визнає, що хоче здійснити таке придбання.

Related Posts