Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Анджей Дуда: Останні кілька років активно втілюється в життя програма модернізації польської армії

Президент Польщі Анджей Дуда провів передвиборчу зустріч з мешканцями Водзіслава Сілезького, передає Польське радіо.

Президент Польщі Анджей Дуда під час передвиборчої зустрічі з мешканцями Водзіслава Сілезького наголосив, що останні кілька років активно втілюється в життя програма модернізації польської армії. У цьому контексті Анджей Дуда згадав про контракт на закупівлю 32 винищувачів F-35, який Польща та США підписали наприкінці січня.

«Під час моїх розмов з президентом США я наполягав на закупівлі саме цих літаків – F-35. Це винищувачі п’ятого покоління, найкращі з доступних на сьогоднішній день. Серії цих винищувачів – невеликі, а держави стоять в черзі, щоби купити ці машини. Ми отримали ці винищувачі поза чергою. Чому? Тому що Польща дружить зі США, Америка поважає нас як союзника. Ми – перевірений союзник і партнер, тому що наші солдати пліч-о-пліч воювали разом з американськими солдатами в Іраку та Афганістані». 

У п’ятницю Анджей Дуда провів брифінг перед початком військових навчань DEFENDER-Europe 2020. Навчання мають перевірити можливості перекидання американських військ до Польщі у разі конфлікту. Це найбільші за останні 25 рокі військові маневри з участю американських військових одиниць. Загалом, y навчаннях візьме участь 37 тисяч солдатів.

Defender-Europe 20 – це оборонні навчання, активний етап яких пройде, зокрема, на терені Польщі та країн Балтії наприкінці квітня і на початку травня.

Перший тур президентських виборів відбудеться у Польщі 10 травня, другий тур запланований на 24 травня.

Related Posts