Інші Новини Міжмор'я Польща

Коронавірус і міграційна криза – теми зустрічі Вишеградської групи

Зустріч прем’єр-міністрів вишеградських країн відбулася з ініціативи польської сторони

Загроза, спричинена коронавірусом у Європі, міграційна криза на кордоні між Грецією і Туреччиною та майбутній бюджет Європейського Союзу – це головні теми, які обговорено на зустрічі прем’єр-міністрів країн Вишеградської групи в Празі, передає Польське радіо.

Очільник польського уряду Матеуш Моравєцький зазначив, що всі країни Вишеградської четвірки – Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина – застосовують найкращі практики запобігання розповсюдженню вірусу Covid-19: «Процедури, які, з одного боку, мають запобігати, вводити карантинні механізми – так це відбулося стосовно першого пацієнта з коронавірусом, виявленого в Польщі, щоб обмежити потенціал поширення. Раніше ми передбачали, що коронавірус з’явиться в Польщі і так сталося. Але важливо, щоб не було жодних панічних дій».

Представники Вишеградської групи порушили також проблему міграційної кризи на турецько-грецькому кордоні. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що там перебуває приблизно 130 тисяч людей: «Це велика група людей, яка прагне потрапити до Європейського Союзу. Деякі вже прорвалися, тому треба намагатися виявити цих людей на інших кордонах. Необхідно допомогти Сербії, Північній Македонії. Ми повинні зробити все, щоб зупинити цю масову міграцію якнайбільше на півдні».

Порушено також питання планованого довгострокового бюджету Європейського Союзу на 2021-27 роки. Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш зазначив, що дуже позитивною є спільна позиція країн Вишеградської четвірки у цій справі.

Related Posts