Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Заява МЗС Польщі у шосту річницю анексії Криму Росією

Польща незмінно засуджує незаконну окупацію Криму та Севастополя, – мовиться в оприлюдненій 16 березня заяві польського МЗС, передає Польське радіо.

«У шості роковини анексування Криму Росією, що передувало збройній агресії на сході України, Польща незмінно засуджує незаконну окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Ми послідовно підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет України, відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року. Наголошуємо на тривалому зобов’язанні не визнавати – зараз і в майбутньому – незаконну анексію Криму», – написано в заяві Міністерства закордонних справ Польщі.

У документі зазначено, що незаконна анексія Криму, здійснена Російською Федерацією, є серйозним викликом для міжнародної безпеки та правового порядку, який гарантує територіальну цілісність та суверенітет усіх держав. «Ми рішуче проти незаконних дій, які використовує РФ, щоб закріпити анексію. Мілітаризація Кримського півострова та міста Севастополь негативно впливає на безпеку в Чорноморському регіоні, а обмеження руху Керченською протокою є порушенням міжнародного права», – заявило МЗС у Варшаві.

Міністерство висловило також глибоку стурбованість погіршенням стану прав людини на території окупованого РФ півострова, включно з переслідуванням кримськотатарської меншини та українськомовної громади. «Закликаємо Російську Федерацію уможливити необмежений доступ до Криму міжнародним організаціям, які здійснюють контроль за дотриманням прав людини», – мовиться в документі.

Related Posts