Новини Міжмор'я Польща

Польща підтримує ідею збереження транзитного руху в ЄС

Варшава схвально оцінила пропозицію збереження транзитного руху, відповідно до вказівок Європейської комісії, передає Польське радіо.

Польська сторона підтримує пропозицію збереження транзитного руху на території цілого Європейського Союзу згідно з вказівками Європейської комісії. Настанови в цій справі оприлюднено у зв’язку з закриттям кордонів через загрозу поширення коронавірусу.

Позицію Польщі представив міністр закордонних справ Яцек Чапутович на відеоконференції 23 березня. Раніше відбулися консультації з очільниками МЗС країн Євроспільноти. «Для нас це важливо, як і для інших держав. По суті, практично всі держави відстоювали збереження транзиту, особливо транзиту товарів територіями країн-членів, і певної солідарності між державами», – сказав польський міністр.

Європейська комісія у своїх рекомендаціях для країн ЄС назвала, зокрема, вимогу гарантування перетину кордону максимально протягом 15 хвилин, створення спеціальних коридорів для транспортних засобів, незалежно від виду товарів, які вони перевозять, тимчасове припинення державних обмежень та зменшення бюрократичних вимог.

Кілька днів тому, після закриття кордонів деякими країнами, на прикорлонних переходах утворилися багатокілометрові затори. Так було, наприклад, на польсько-німецькому кордоні – тут проблема вже зникла. Проте, в Шенгенській зоні є місця, де надалі очікування є довготривалим.

Related Posts