Аналітика Антиросійський фронт Експертна думка Новини Міжмор'я

Російський історик: Кремль спотворює історію і залякує владу інших держав

Путін підписав закон, за яким у Росії хочуть притягувати до кримінальної відповідальності, зокрема, посадовців інших держав, де були прийняті рішення про знесення радянських пам’ятників, передає Польське радіо.

Російський історик Нікіта Пєтров звинуватив владу Росії у спотворенні історії Другої світової війни та залякуванні міжнародної спільноти. Так віцеголова правозахисної організації «Меморіал» прокоментував дії міністра оборони РФ Сєрґєя Шойґу, який хоче притягувати до кримінальної відповідальності представників інших держав за те, що у своїх країнах вони прийняли рішення про знесення або демонтаж пам’ятників радянським солдатам.

Закон, що передбачає посилення покарання (навіть до 5 років позбавлення волі) за «знищення місць поховання військових та пам’ятників, пов’язаних з Другою світовою війною, зокрема, пам’ятників за межами Росії», підписав цього тижня Путін. На думку частини незалежних експертів, документ порушує міжнародні норми і є елементом «історичної битви», яку веде Москва, аби «відбілити» совєтський режим, і водночас стерти пам’ять про сталінські злочини, зокрема і Катинський розстріл.

На думку історика з «Меморіалу» Нікіти Пєтрова, влада Росії «зробила відчайдушну спробу змусити світ визнати російську точку зору». «На мою думку, це дуже примітивна і дурна інтрига», – заявив у розмові з Польським радіо російський історик. Нікіта Пєтров додав, що Росія виступає проти всіх і хоче нав’язати свій погляд на Другу світову війну, але ці дії є лише жестом відчаю».

На підставі підписаного у вівторок закону міністр оборони РФ Шойґу звернувся до голови Слідчого комітету Алєксандра Бастрикіна із клопотанням про притягнення до кримінальної відповідальності представники інших держав за те, що вони прийняли рішення про знесення пам’ятників червоноармійцям.

Шойґу навів приклад нещодавнього усунення у Празі пам’ятника радянському маршалу Івану Конєву. Цей військовий визволяв Прагу у 1945 році, а потім брав участь у придушенні, зокрема, Угорської революції в 1956 році.

Російське агентство «РИА Новости», цитуючи звернення Шойґу до Бастрикіна, звернуло увагу, що пам’ятники періоду СРСР зносили також у Польщі.

На погляд частини російських незалежних оглядачів, так Москва наражається на міжнародну ізоляцію. Вони підкреслюють, що посадовці місцевого та державного рівня з тих держав, де розбирають радянські пам’ятники, не приїдуть до Росії, побоюючись арешту.

Related Posts