Новини Міжмор'я Польща

У Варшаві розпочинається святкування 76 річниці початку Варшавського повстання

31 липня 1944 року командувач Армії крайової генерал Тадеуш Коморовський «Бур» видав рішення про початок 1 серпня повстання, передає Польське радіо.

«Вшанування і догляд за варшавськими повстанцями є нашим обов’язком. Завдяки їм ми живемо у вільній, незалежній Польщі», – наголосив у п’ятницю, 31 липня, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

У заяві міністра, опублікованій у соціальних мережах, говориться, що варшавські повстанці є «свідками однієї із найважливіших подій у нашій історії, а своїм героїзмом вони довели, що не можна втрачати надії».

Слова очільника оборонного відомства пов’язані зі святкуванням у суботу, 1 серпня, 76 річниці початку Варшавського повстання.

Сьогодні у Варшаві президент Анджей Дуда, прем’єр Матеуш Моравєцький, віцепрем’єри та мер Варшави Рафал Тшасковський візьмуть участь у перших офіційних урочистих заходах до 76 річниці початку Варшавського повстання.

Цьогоріч через епідеміологічні обмеження святкування річниці Повстання будуть скромнішими, ніж зазвичай. Організатори заохочують слідкувати за заходами онайлн.

76 років тому, 31 липня 1944 року, командувач Армії крайової генерал Тадеуш Коморовський «Бур» видав коменданту округу АК Варшава-Місто полковнику Антоні Хрусьцєлеві «Монтеру» рішення про початок 1 вересня повстання.

Це повстання було найбільшою військовою операцією підпілля в окупованій німцями Європі. 1 серпня 1944 року у бої у столиці Польщі вступило приблизно 40-50 тисяч повстанців. Замість запланованих декількох днів, повстання тривало понад два місяці.

Під час боїв у Варшаві загинуло приблизно 18 тисяч повстанців, а 25 тисяч отримали поранення. Втрати серед цивільного населення були дуже великими, приблизно 180 тисяч убитих. Інших витурили з міста, яке після Повстання було майже повністю спалене та зруйноване.

Related Posts