Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Сьогодні у Польщі та Україні запалає «Полум’я Братерства»

Це спільна акція польських та українських скаутів, яка має на меті вшанування воїнів УНР, котрі разом з Польським військом воювали проти більшовиків у 1920 році

Сьогодні у Варшаві, Любліні та інших містах, де є могили воїнів Армії УНР, загориться «Полум’я Братерства». Це спільна ініціатива польських та українських скаутів. Союз польських гарцерів та Українська скаутська організація «Пласт» спільно віддають шану українським військовим, котрі у 1920 році разом з Польським військом боролися проти більшовиків, передає Польське радіо.

«Коли сто років тому Польща воювала проти більшовиків, Україна була єдиною державою, що мобілізувала всю свою армію до спільної боротьби проти ворога. Українським воїнам не вдалося здійснити свою мрію про незалежну Україну, але їхні зусилля та жертовність в захисті Польщі та Європи заслуговують на визнання, особливо в річницю великої перемоги», – вважають органгізатори акції «Полум’я Братерства».

Говорить Гонората Копицька з Союзу польських гарцерів:

«Ми вшановуємо історичну подію, кругла, 100-та річниця якої минає цього року. Це перемога над більшовиками у 1920 році. Під час нашої акції ми хочемо підкреслити той факт, що разом з Польким військом проти більшовиків боролася українська армія».

Як каже Ганна Мельник з «Пласту», акція «Полум’я Братерства» – спільна, польсько-українська ініціатива:

«Це, певною мірою, крок з боку поляків, щобюи віддати шану українським військовим, і таким чи ном подякувати українцям, що вони спільно з поляками боролися за незалежність Польщі».

Акція «Полум’я Братерства» відбудеться у п’ятницю, 14 серпня, о 18:00 у 32 польських містах у Польщі та семи – в Україні.

Related Posts