Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща

Міністр оборони: Перемога над більшовиками врятувала Польщу і Європу

У неділю у Радзиміні поблизу Варшави відбулися урочисті заходи, присвячені 100-річчю Варшавської битви в перемозі над більшовицькою навалою

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, який у неділю, 16 серпня, взяв участь у відзначенні 100-річчя Варшавської битви, сказав, що перемога над Червоною армією врятувала Польщу та всю Європу. На урочистих заходах у місті Радзимін поблизу Варшави він наголосив, що пам’ять про такі події розвиває моральний дух сучасного війська, передає Польське радіо.

Очільник оборонного відомства нагадав, що захист Варшави у 1920 році був можливим тільки завдяки зразковій моральній позиції усього народу:

«Увесь народ став на оборону від навали з більшовицької Росії. Увесь народ боровся з цією загрозою і небезпекою. Увесь народ захистив відроджену Другу Річ Посполиту. Увесь народ захисти Європу від навали більшовицької Росії».

Під час урочистих заходів у Радзиміні Маріуш Блазщак підкреслив, що Варшавська битва була «перемогою Польщі за свободу Європи». Він відзначив, що для того, аби Польща була сильною, Польське військо також мусить бути сильним. Він нагадав про підписану у суботу угоду про зміцнення оборонної співпраці зі Сполученими Штатами:

«Положення цієї угоди безсумнівно є добрими для безпеки Польщі, вони зміцнюють безпеку нашої батьківщини. Але навіть найчисельніше і найліпше озброєне військо не може гарантувати безпеку, якщо не вистачає морального духу солдатам. А тому теж пам’ять про події 100 років тому розвиває моральний дух Війська польського».

Міністр Маріуш Блащак додав, що сьогодні також потрібно боротися із необільшовизмом – ідеологією, яка, за його словами, загрожує родині, руйнує культуру та європейську цивілізацію.

У свою чергу, голова Інституту національної пам’ті Польщі Ярослав Шарек наголосив, що перемога у Варшавській битві була можливою завдяки об’єднанню поляків. Він додав, що перемога 1920 року була вирішальною для майбутнього Польщі та Європи:

«Перемога була можливою, позаяк, що так рідко трапляється у нашій історії, більшість поляків об’єдналася довкола найважливіших речей, довкола захисту незалежності, морального ладу, що 10 століть є фундаментом нашого життя. Радзимін став символом цієї перемоги, символом, заплаченим кров’ю».

Під час урочистої святої меси у санктуарії святого Івана Павла ІІ у Радзиміні єпископ Варшавсько-Празький Ромуальд Камінський посвятив пам’ятник Матері Божої Милостивої, покровительки Варшави. Монумент – це оброчна жертва за «Диво на Віслі».

Related Posts