Інші Новини Міжмор'я Польща

У Брюсселі триває зустріч лідерів Вишеградської групи з президенткою Єврокомісії

Темою розмови буде так званий міграційний пакт та нові пропозиції ЄК міграційної політики. Другою темою розмов буде бюджет Європейського Союзу

У Брюсселі триває зустріч лідерів Вишеградської групи з президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Як повідомляє Польське пресове агентство, темою розмови буде так званий міграційний пакт та нові пропозиції ЄК міграційної політики. Другою темою розмов буде бюджет Європейського Союзу, передає Польське радіо.

У розмовах з Урсулою фон дер Ляєн візьмуть участь прем’єр-міністри країн Вишеградської групи: Польщі – Матеуш Моравєцький, Чехії — Андрей Бабіш, Угорщини — Віктор Орбан. На зустрічі не буде прем’єра Словаччини Іґора Матовіча. Його представлятиме Матеуш Моравєцький, оскільки нині Польща головує у Вишеградській четвірці.

Нагадаємо, в середу Європейська комісія представила пропозиції змін у міграційному праві та системі притулку в ЄС. Єврокомісія хоче ввести принцип «обов’язкової солідарності» і зробити наголос на депортації. На практиці це має означати введення швидкого шляху, що дозволить вирішити, чи дана особа має право на притулок у країні ЄС. Якщо не має, то в такому випадку впродовж 12 тижнів буде видано рішення про її повернення до країни походження. Якби котрась із країн ЄС не справлялася з напливом мігрантів, вона може попросити про введення механізму справедливості. У рамках цього механізму членські держави повинні у себе релокувати мігрантів або зайнятися їхньою депортацією, яку ЄК називає «спонсоруванням повернень». Держава, котра вибере депортацію мігрантів, матиме вісім місяців на те, щоби провести цю процедуру, інакше буде змушена релокувати у себе мігранта.

Related Posts