Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Україна, Литва і Польща активізують співпрацю у «Люблінському трикутнику»

Голови відомств національної безпеки України, Литви і Польщі підтримують активізацію співпраці у новому форматі «Люблінського трикутника»

Очільники відомств національної безпеки України, Литви та Польщі активізують співпрацю у межах новоствореного у липні «Люблінського трикутника». Про це у вівторок заявив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексій Данілов, передає Польське радіо.

Під час зустрічі з послом Литви в Україні Вальдемарасом Сарапінасом Данілов повідомив, що така зустріч очільників цих відомств має відбутися ближчим часом.

Секретар РНБО України зазначив, що результати президентських виборів, які відбулися у Білорусі, впливатимуть на безпекову ситуацію в Європі, зокрема зважаючи на російський чинник. «Можливе посилення впливу РФ – виклик для України, Литви та Польщі. Наша співпраця є важливою для збереження миру і спокою у регіоні», – сказав він.

Данілов подякував Литві за підтримку України в її боротьбі зі збройною агресією РФ у відновлені територіальної цілісності та суверенітету держави.

Секретар РНБО України також звернув увагу на ситуацію у регіоні Нагірного Карабаху. За його словами, в Апараті РНБО України уважно слідкують за перебігом подій і безпековою ситуацією, зокрема аналізують застосування високоточної зброї, насамперед безпілотних літальних апаратів.

Своєю чергою, Вальдемарас Сарапінас зазначив, що Литовська Республіка і надалі підтримуватиме Україну в її протистоянні з РФ, а також її європейські й євроатлантичні прагнення, вступ України до ЄС і НАТО. За його словами, Литва послідовно надаватиме Україні допомогу у військовій сфері.

На веб-сайті РНБО також говориться, що сторони назвали успішною співпрацю у форматі спільної Литовсько-Польсько-Української бригади і висловилися за активізацію тристоронньої співпраці у цьому форматі.

Related Posts