Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Держдеп США: Існує багатостороння опозиція щодо Nord Stream 2

Посол Вірджинія Палмер із Державного департаменту США впевнена, що існує надпартійне порозуміння щодо шкідливості газопроводу Північний потік 2 для енергетичної безпеки Європи

«Я переконана, що у Сполучених Штатах існує багатостороння опозиція проєкту Північний потік-2», – підкреслила посол Вірджинія Палмер із Державного департаменту США в інтерв’ю Варшавському інституту, відповідальному, зокрема, за енергетичну політику., передає Польське радіо.

За словами Вірджинії Палмер, політики різних груп мають схоже уявлення про енергетичну безпеку в Європі. «Ми хочемо, щоб наші європейські друзі мали доступ до різних джерел енергії. Ми хочемо, щоб ви мали до них доступ за найкращою ціною. Однак ми не віримо, що Північний потік 2 забезпечить будь-що з цього», – додала вона.

Посол Палмер зазначила, що США залежить не лише на продажу американського газу європейським країнам. Як наголосила вона, Польща, через інфраструктуру, яку підтримують США, також може купувати норвезький газ. «Ми хочемо співпрацювати з нашими партнерами та європейськими союзниками для створення відкритих енергетичних ринків, які дають американським продуктам та послугам рівні умови. Ми також хочемо створити стійкість проти тиску та примусу з боку таких держав, як Росія. Це не антиросійське ставлення, ми просто хочемо, щоб Росія дотримувалась ринкових правил і діяла як справжній гравець на енергетичному ринку».

Північний потік 2 – це проєкт будівництва газопроводу на дні Балтійського моря, що з’єднує Росію та Німеччину. Країни Центральної та Східної Європи, включаючи Польщу та Україну, а також США є проти цього проєкту. Nord Stream 2 збільшить залежність Європи від російського газу, а отже, і вплив Кремля на європейську політику.

Тим часом, федеральний уряд у Берліні — протилежної думки. Канцлерка Анґела Меркель неодноразово переконувала, що Nord Stream 2 — це бізнес-проєкт, у якому йдеться виключно про диверсифікацію постачання газу.

Related Posts