Балтія Новини Міжмор'я Польща

Президент Анджей Дуда позитивно оцінив польсько-литовські відносини

Польський очільник перебуває з дводенним візитом у Литві

При нагоді свого візиту у Вільнюсі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що польсько-литовські відносини є добрими і незалежними від політики, передає Польське радіо.

Польський очільник зустрівся з президентом Литви Ґітанасом Науседою. Президент Анджей Дуда зазначив, що про дружні відносини з Литвою свідчить його візит у важкий післявиборчий період: «Я думаю, треба це розуміти так, що цей візит відбувається тому, що польсько-литовські відносини незалежні від змін на литовській політичній сцені. Подібно, я переконаний, вони є незалежними від змін на польській політичній сцені. Це відносини добросусідські, приязні, – двох народів, пов’язаних також великою спільною історією, на якій ми з паном президентом сильно протягом цих двох днів наголошуємо».

У Президентському палаці у Вільнюсі Анджей Дуда та Ґітанас Науседа відкрили Раду президентів Польщі та Литви, що має бути дорадчим органом. Анджей Дуда у столиці Литви зустрічається також з прем’єр-міністром Саулюсом Сквернялісом та Інґрідою Шимоніте, яка формує новий уряд цієї країни.

Першого дня візиту президент Польщі виступив у литовському парламенті. У своїй промові Анджей Дуда звернув увагу, що польсько-литовський союз і партнерство виникли великою мірою завдяки свідомості про спільні загрози.

Related Posts