Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

Посольство Польщі в РФ протестує проти російських спроб спотворити історію

Посольство Польщі в Москві обурене спробами спотворити історію, чого припускаються кола пов’язані з російським урядом

У спеціальному комюніке польські дипломати відзначають, що питання про перегляд офіційної позиції російської влади щодо Катинського злочину було порушено під час нещодавньої наукової конференції, організованої в Твері, передає Польське радіо.

У комюніке посольства Польщі в Росії вказувалося, що на конференції, організованій прокремлівським Російським воєнно-історичним товариством, з’явилися заяви, «спрямовані на спотворення фактів, пов’язаних із катинським злочином».

«На наш погляд, версія історії, поширена під час конференції, мала на меті сфальсифікувати відповідальність НКВС та засвідчити сталінську версію вбивства, яка звинувачує нацистську Німеччину», – написали польські дипломати.

У документі польські дипломати також підкреслили: «дивно, що подія набула легітимності офіційних представників російської Думи, які брали участь у конференції, і оголосили про скасування резолюції з листопада 2010 року, що підтверджує відповідальність Радянського Союзу за злочин у Катині».

В інформації, надісланій польським журналістам, які працюють у РФ, польські дипломати пояснили, що учасники конференції намагалися спотворити історію, пояснивши, що немає доказів того, що НКВС за наказом Йосипа Сталіна вбив у Твері понад шість тисяч польських офіцерів, які згодом були поховані в Мєдному.

Під час конференції було заперечено доцільність існування пам’ятних дошок жертвам радянських злочинів, як у Твері, так і в Осташкові, де знаходився сталінський табір для військовополонених.

Related Posts