Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Росія має проблеми зі здобуттям сертифікату безпеки Nord Stream 2

Польща і США застерігають, що ця інвестиція загрожує енергетичній безпеці країн Європейського Союзу

За повідомленням Радіо Свобода, Росія має проблеми з отриманням сертифікату технічної безпеки газопроводу Nord Stream 2. Раніше російське агентство «РИА Новости» поінформувало, що норвезька компанія DNV GL, яка перевіряла технічну безпеку, відмовилася обслуговувати цей проєкт, передає Польське радіо.

Прокладення другої гілки Північного газопроводу, що з’єднає Росію з Німеччиною дном Балтійського моря, Польща та США критикують як інвестицію, що загрожує енергетичній безпеці країн Європейського Союзу.

Будівельні роботи, пов’язані з Nord Stream 2, тимчасово припинено рік тому після того, як США оголосили введення санкцій проти компаній, які беруть участь у цьому проєкті. Російський концерн Ґазпром разом із європейськими партнерами оголосив, що трубопровід готовий на 94 відсотки і буде завершений. Проте, Радіо Свобода нагадало, що виконавці не назвали жодних дат.

Норвезька компанія DNV GL, яка мала видати сертифікат технічної безпеки, визнала, що проведення інспекції суден, які обслуговують проєкт, було би порушенням американських санкцій і означало би міжнародні проблеми.

В ефірі Радіо Свобода відзначено, що роботи, пов’язані з прокладенням труб на дні Балтійського моря, припинено і до жодної компанії не застосовано санкцій США. Як наголошено, вистачило лише загрози санкцій, щоб примусити відповідальні за це органи замислитися, чи завершення інвестиції взагалі є можливим.

Польща виступає проти створення будови Nord Stream 2. Польські експерти стверджують, що цей проєкт узалежнює європейський ринок від постачання сировини з Росії та створює загрозу для енергетичної безпеки Європейського Союзу.

Related Posts