Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Завдяки допомозі біженцям з України Польща сприймається дедалі позитивніше

Посол Польщі в Королівстві Бельгія Рафал Сємяновський в інтерв’ю Польському прес-агентству заявив, що Бельгія в деяких аспектах стає ближчою до Польщі. Водночас сприйняття Польщі суттєво змінилося, завдяки, зокрема, допомозі, яку Польща і поляки надають українським біженцям

«Завдяки допомозі, яку поляки надають біженцям з України, Польщу в Бельгії сприймають дедалі позитивніше. Сприйняття Польщі суттєво змінилося», – заявив в інтерв’ю Польському прес-агентству посол Польщі в Королівстві Бельгія Рафал Сємяновський, передає “Польське радіо”.

«Польсько-бельгійські стосунки – це не лише історія, але передусім сьогодення та майбутнє. У зв’язку з російською агресією проти України у Бельгії суттєво змінилося сприйняття Польщі. І в бельгійських ЗМІ, і серед бельгійських політиків Польща сприймається дуже позитивно в контексті допомоги, яку наша країна, наше суспільство надає Україні та українським біженцям. Зі свого боку, звичайно, як Польща, ми цінуємо бельгійську прихильність, військову допомогу у сфері озброєння, палива та гуманітарної допомоги. Польща та Бельгія є союзниками в НАТО і в більшості випадків, коли йдеться про оцінку подій, пов’язаних з війною в Україні, ми маємо дуже схожу перспективу», – сказав Рафал Сємяновський.

Посол Польщі в Бельгії Рафал Сємяновський додав, що у цьому контексті можна помітити, що Бельгія в деяких аспектах стає ближчою до Польщі.

«Польська та бельгійська точки зору дедалі більше зближуються. Після тривалих дискусій бельгійський уряд вирішив збільшити витрати на оборону. Значною мірою через війну, а також після досить бурхливих дискусій всередині урядової коаліції Бельгія відклала свій вихід з атомної енергетики. І це також узгоджується з нашим поглядом, тому що ми в Польщі хочемо розвивати атомну енергетику, побудувати першу велику електростанцію», – зазначив Сємяновський.

«Поляки, які проживають у Бельгії, виступили з багатьма ініціативами для України та українських біженців», – додав посол.

Related Posts