Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

Молдова хоче купувати газ в Азербайджану та Румунії, щоб не залежати від рф

Молдова веде переговори з Азербайджаном і Румунією про закупівлю природного газу.

Як повідомляє BlackSeaNews, таку заяву віцепрем’єр-міністр Молдови Андрій Спину зробив в етері приватного молдовського телеканалу TVC 21.

“Знаєте, у молдаван є приказка, що недобре тримати яйця в одному кошику. Суть цієї приказки у тому, що за 30 років незалежності ми потрапили у залежність від одного джерела енергії”, – сказав віцепрем’єр Молдови.

За його словами, Азербайджан і Румунія – це ті країни, з яких можна в стислий термін імпортувати природний газ. Оператори природного газу цих країн пропонують найкращу ціну на газ, не висуваючи умов для Молдови.

“Ми перебуваємо в кризовій ситуації. Ми точно не знаємо, коли підпишемо ці контракти. Ми, звичайно, хотіли б зробити це якнайшвидше. Умов немає: ми ніколи не приймали їх, тим паче політичних”, – додав Спину.

За словами віцепрем’єра Молдови, крана прагне укласти довготривалий контракт, розрахований на 10-15 років. Формула, попередньо погоджена з Азербайджаном, краща за ту, яка була укладена з російським “Газпромом”.

“Легко зараз грати в популізм, казати, що в нас була гарна ціна на газ, коли вона становила 100 доларів за тисячу кубометрів, і зовсім інша ситуація, коли ціна становить дві тисячі доларів”, – додав Спину.

Він також анонсував наміри уряду Молдови скоротити споживання газу в зимовий період. Тоді як зазвичай у жовтні-квітні країна споживає 800 мільйонів кубометрів блакитного палива, цей показник можна зменшити до 600 мільйонів, зокрема шляхом добровільного зменшення споживання на 15%.

“Ми вважаємо, що можемо легко пережити зиму з обсягами (газу) в 500 мільйонів кубометрів”, – додав Спину.

Related Posts