Інші Новини Міжмор'я

У Словаччині уряд меншості не зміг зібрати достатньо депутатів для відкриття сесії парламенту

Словацький уряд меншості не зміг зібрати достатньо депутатів, щоб відкрити перше засідання Національної ради.

Про це пише Euractiv, повідомляє “Європейська правда”.

Партія “Свобода і солідарність” залишили коаліцію після того, як прем’єр-міністр Едуард Гегер відхилив їхнє прохання про звільнення міністра фінансів Ігоря Матовича, лідера найсильнішої коаліційної партії.

Принаймні 76 членів парламенту мають зареєструватись, щоб відкрити сесію Національної ради, а нова коаліція меншості не змогла зібрати необхідний кворум.

Раніше “Свобода та солідарність” оголосили, що їхні депутати не підтримають відкриття, оскільки хочуть “перевірити, чи здатна коаліція керувати”. У парламенті зареєструвався лише 71 депутат.

Конституція зазначає, що якщо протягом трьох місяців не відкривається сесія парламенту, президент може розпустити парламент і призначити дострокові вибори.

У парламент чекають на голосування важливі законодавчі акти, у тому числі довгоочікуваний законопроєкт про енергетику або вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Відразу після того, як “Свобода та солідарність” залишили коаліцію, лідер її партії та колишній міністр економіки Ріхард Сулік запевнив, що його партія проголосує за вступ Фінляндії та Швеції, а також пропозиції, пов’язані з енергетикою, які він допоміг підготувати.

Нагадаємо, на початку вересня чотири міністри уряду Словаччини від партії “Свобода і солідарність” подали у відставку через незгоду з дією коаліції, внаслідок чого кабінет прем’єра Едуарда Гегера втратив парламентську більшість.

Втім, відставка міністрів не призвела до відставки уряду, що дозволило сформувати уряд меншості. Лідер “Свободи і справедливості” Ріхард Сулік заявив, що буде підтримувати уряд Гегера і в разі потреби страхуватиме голосами в парламенті.

Наступні парламентські вибори в країні заплановані на лютий 2024 року.

Related Posts