В уряді Польщі заявили, що Baltic Pipe теж може бути під загрозою
Відповідальний за Baltic Pipe Пьотр Наїмський сказав, що атаки на критичну інфраструктуру є частиною психологічної війни Росії проти європейських суспільств
Пьотр Наїмський, колишній уповноважений уряду з питань критичної енергетичної інфраструктури, який відповідав за створення газогону Baltic Pipe, оцінив, що атаки на критичну інфраструктуру, таку як газопроводи Nord Stream, є частиною психологічної війни. На його думку, це має на меті залякування суспільств Росією. Ймовірно, вона відповідальна за підводні вибухи, які призвели до витоків, хоча офіційно цього не підтверджено, перелаэ “Польське радіо”.
Пьотр Наїмський наголосив, що у такій ситуації під загрозою може опинитися й Baltic Pipe:
«Ані в Грузії, ані навіть в Україні за останні пів року газогони, важлива транспортна, енергетична інфраструктура не знищувалася. Те, що сталося в Балтійському морі, показує, що подібні установки більше не підлягають захисту. З іншого боку, захист цієї інфраструктури, передусім від терористичних, диверсійних чи воєнних загроз, є дуже важким. Це сотні кілометрів кабелів та газогонів».
Пьотр Наїмскі додав, що перенесення бойових дій на цю інфраструктуру може бути справді небезпечним, тому її потрібно захистити якомога краще, зокрема за допомогою найновіших технологій.
Проєкт Baltic Pipe складається з п’яти основних компонентів: газопровід по дну Північного моря, розширення датської транспортної системи, газокомпресорної станції у Данії, газопроводу по дну Балтійського моря, розширення польської системи транспортування. Загальна довжина всієї мережі складає приблизно 900 кілометрів. Baltic Pipe з’єднує польську та датську транспортні системи, завдяки чому газ може надходити до Польщі з Норвезького шельфу.