Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я Про Україну

Грузія вимагає від України видати урядовців часів Саакашвілі, які працюють на Київ

Грузія вимагає від української влади видати урядовців часів Міхеїла Саакашвілі, зокрема Зураба Адеїшвілі, якого офіційне Тбілісі намагалося оголосити у міжнародний розшук.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в заяві грузинського уряду.

“Перш за все, для нормалізації відносин вкрай важливо та необхідно, щоб українська влада видала Грузії злочинців, які зараз займають високі посади в її адміністрації”, – йдеться в повідомленні, де зазначають, що вважають за необхідне висловити позицію після включення Зураба Адеїшвілі до складу офіційної делегації України в ЄС та Німеччині.

У заяві наголошують, що в українській владі високі посади обіймають особи, які перебувають у розшуку або засуджені за різними звинуваченнями в Грузії.

“У зв’язку з цим, особливе занепокоєння викликає той факт, що Зураб Адеїшвілі обіймає посаду радника генерального прокурора України, а Георгій Лорткіпанідзе є заступником голови Служби контррозвідки України”, – йдеться в повідомленні.

Грузинський уряд висловив сподівання, що українська влада перегляне рішення, які “грубо суперечать духу дружби між Грузією та Україною, а також між грузинським та українським народами”.

“Уряд Грузії здивований рішеннями, прийнятими українською владою, які, як видається, штучно вбивають клин між двома історично дружніми країнами і народами”, – відзначається в заяві.

Раніше посольство Німеччини у Грузії заявило, що для недопуску у німецький Бундестаг колишнього міністра юстиції Грузії Зураба Адеїшвілі не було ніяких законних підстав.

Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі назвав це “розчаруванням” і “несерйозним ставленням до грузинського народу і його проблем”, та сказав, що хоче пояснень з цього приводу від німецьких депутатів.

Адеїшвілі оголосили низку звинувачень після зміни влади у Грузії в 2012 році, які він називає політично вмотивованими; у трьох справах йому присудили від 2 до понад 5 років ув’язнення. У 2015 році Адеїшвілі отримав політичний притулок у Румунії, а в 2021 році відмовився від громадянства Грузії. Останніми роками він працює в Україні.

Грузинська влада неодноразово намагалася оголосити Адеїшвілі у міжнародний розшук. 

Лорткіпанідзе звинувачують у причетності до незаконного перетину Міхеїлом Саакашвілі державного кордону. У грузинській прокуратурі стверджують, що саме Лорткіпанідзе розробив план і маршрут незаконного повернення експрезидента на батьківщину.

Раніше спікер парламенту Грузії хотів вибачень від Зеленського та Санду через “брехню” про Саакашвілі.

Related Posts