Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я

Президентка Грузії помилувала засудженого учасника мітингів проти законопроєкту про «іноагентів»

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підписала указ про помилування учасника минулорічних протестів проти законопроєкту про «іноагентів» Лазаре Грігоріадіса, засудженого до дев’яти років ув’язнення.

Про це повідомляє News Georgia, передає Укрінформ.

Після того надходження акта у пенітенціарну установу ув’язнений має бути звільнений негайно. Адвокати очікують, що Грігоріадіс буде на волі вже сьогодні.

Зазначається, що процес помилування Грігоріадіса затягнувся майже на два тижні, оскільки президент очікувала, коли суд опублікує резолютивну частину обвинувального вироку.

Зурабішвілі заявила, що вважає докази проти Грігоріадіса недостатніми. Водночас вона відзначила важливість роботи поліції.

Як повідомляє Эхо Кавказа, Григоріадіс, який відбував покарання в Глданській тюрмі №8, вийшов на свободу після помилування.

У правлячій партії «Грузинська мрія» раніше виступили з критикою на адресу Зурабішвілі через рішення про помилування Григоріадіса, назвавши її співучасником злочину проти поліцейських.

Як повідомлялося, 12 квітня Тбіліський міський суд засудив 21-річного Грігоріадіса до 9 років ув’язнення. За версією обвинувачення, Грігоріадіс кидав «коктейлі Молотова» у співробітників поліції на мітингах проти законопроєкта «про іноагентів» 7-9 березня 2023 року, а 9 березня навмисне підпалив автомобіль моделі Toyota Corolla, який належить МВС Грузії.

Related Posts