Угорщина заблокувала відкриття нових переговорних кластерів для України щодо вступу до ЄС
Угорщина під час засідання Робочої групи Ради ЄС з питань розширення (COELA) 17 липня заблокувала початок процесу відкриття для України переговорних кластерів №2 «Внутрішній ринок» та №3 «Конкурентоспроможність та інклюзивне зростання».
Про це повідомляє ТСН з посиланням на «Європейська правда».
За словами співрозмовників видання, під час засідання експерти розглядали результати скринінгу двох переговорних кластерів для України та Молдови. Після їх затвердження ЄС мав надіслати обом країнам офіційні листи із запрошенням підготувати свої переговорні позиції.
Однак Будапешт погодився підтримати лише відкриття кластера №3 для Молдови, тоді як щодо України виступив проти.
«Сьогодні COELA обговорювала результати скринінгу кластерів 2 та 3 для України та Молдови, щоб затвердити їх і надіслати обом державам офіційні листи з проханням надати ЄС свої переговорні позиції. Але Угорщина дала зелене світло лише надсиланню листа Молдові щодо кластера №3», — повідомило джерело видання.
Водночас низка держав-членів Європейського Союзу виступила проти розділення переговорних процесів України та Молдови. Через відсутність консенсусу рішення ухвалити не вдалося.
У результаті розгляд питання перенесли на наступне засідання COELA, яке заплановане на 22 липня. Воно стане останнім перед літньою перервою в роботі Робочої групи Ради ЄС з питань розширення.
Наступна зустріч експертів із питань розширення після літніх канікул має відбутися 1 вересня.
