Польща Про Україну

Заробітчани – одна з головних тем форуму «Україна-Європа»

Робоча еміграція стала однією з головних тем XII Міжнародного форуму «Україна-Європа» у Ряшеві. За приблизними підрахунками, сьогодні у Польщі працює приблизно 1,5 млн українців, а в країнах Балтії і у Чехії їхнє число перевищує декілька сотень тисяч повідомляє Польське радіо

Політики, підприємці, представники органів місцевого самоврядування та експерти з різних країн обговорюють потенційні сценарії розвитку подій в Україні після цьогорічних виборів.

Середня заробітна платня в Україні приблизно вчетверо нижча за середньоєвропейську. Як каже український політолог Євген Магда, ніхто не буде створювати штучних перешкод тим, хто хоче виїхати за кордон, однак у зв’язку з цим в Україні потрібні конкретні дії. На його думку, Україна повинна використовувати досвід найбільш активних емігрантів, котрі вирушають за кордон з метою заробітку, та намагатися заохотити їх до повернення додому – не силою, а заохочуючи.

Вероніка Марчук, голова Польського центру бізнесу, додає, що у Польщі, окрім заробітку, українці шукають також спокою:

«Люди думають, що уряд і загалом ситуація залишаються непередбачуваними. Отже вони, із вищою освітою, їдуть до Польщі, і виконуючи працю звичайних робітників, знаходять спокій».

Очікується, що в наступні роки Європа залишатиметься головним напрямком української заробітчанської еміграції.

Related Posts