Антиросійський фронт Польща

Нові санкції проти Росії не за горами?

На порядок денний ЄС повертається питання про введення нових санкцій проти Росії через її напад на українські кораблі неподалік Керченської протоки. З неофіційних розмов з євросоюзними дипломатами випливає, що країни, котрі домагалися рішучих кроків з боку Євроспільноти проти Москви, знову спробують втілити цю вимогу у життя.

Про це з Брюсселя повідомляє кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька:

«У Брюсселі говорять про можливість накладення дипломатичних санкцій, бо на економічні обмеження напевно не буде згоди. Можливо, отже, вписати до чорного списку ЄС нових осіб, на яких розповсюджуватиметься заборона в’їзду до Євроспільноти і замороження їхніх активів у Європі. Санкції могли би стосуватися командирів російських кораблів, котрі атакували українські судна, а також їхнього командування і суддів, котрі прийняли рішення про ув’язнення українських моряків у слідчому ізоляторі. Десять країн ЄС, у тому числі й Польща, ще наприкінці листопада закликали ввести відповідні санкції, але тоді одностайності в Європі не було. Країни, що мають із Росією добрі відносини, наполягали на тому, аби зачекати на результати дипломатичних зусиль, які допомогли б звільнити матросів і повернути українські кораблі. Цього, однак, не сталося. Поведінка Росії вибиває аргументи з рук тих країн, котрі закликали почекати із санкціями», – як сказав один з євросоюзних дипломатів.

Попередні консультації з цього питання вже стартували у робочих групах експертів. Наступного місяця цьому, зокрема, має бути присвячено зустріч міністрів закордонних справ усіх 28 країн ЄС.

Related Posts