Антиросійський фронт Молдова/Румунія

Румунія заявила про «провокації» Росії в Чорному морі

Румунський міністр національної оборони Габріель Леш стверджує, що Румунія стикається з провокаціями Росії в Чорному морі, на які вона може відповісти тільки у взаємодії з партнерами по НАТО.

“Я хотів би використовувати термін” провокації “, ніяк не« загрози “з боку Росії, тому що ми не говоримо в цей момент про загрози, які завдали б шкоди безпеці Румунії, а говоримо про провокації, до яких нас привчила Росія в останній період , – стверджував міністр, який перебуває з візитом в США, у вівторок в інтерв’ю телеканалу Antena3. – Я сказав і сьогодні на конференції, на яку був запрошений сенатором Джимом Інхофом та іншими сенаторами, що ми стикаємося в районі Чорного моря з рядом провокацій, на які можемо відповісти тільки в тісній співпраці з нашими союзниками, особливо зміцнюючи трансатлантичні зв’язки з США “, передає point.md

Леш підкреслив, що Румунія не буде реагувати на подібні дії в односторонньому порядку. “Категорично ні, бо ми є частиною трансатлантичного союзу і будемо відповідати на провокації Росії разом, – сказав він. – Ми повинні зберігати спокій, тому що в цей момент ми не говоримо про прямі погрози на адресу Румунії”.

У грудні 2018 року генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що альянс наростив свою присутність в Чорному морі – кораблі входять до нього країн перебували там 120 днів, що на 40 днів більше, ніж в 2017 році. Він також стверджував, що альянс “розширив повітряне патрулювання Чорного моря”.

Related Posts