Позиція Польща

Голова МЗС Польщі: Ми засуджуємо неприпустимі дії Ірану

Яцек Чапутович на Національному стадіоні у Варшаві відкрив другий день близькосхідної конференції, передає Польське радіо.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович під час відкриття другого дня близькосхідної конференції у Варшаві сказав, що дії Ірану викликають занепокоєння. Захід, організований спільно Сполученими Штатами та Польщею, зібрав на Національному стадіоні у столиці Польщі представників 63 держав світу, в основному міністрів закордонних справ з Європи та Близького Сходу.

Очільник польської дипломатії підкреслив, що стабілізація регіону – це великий виклик, але, як додав, настав час надати нового стимулу питанням безпеки на Близькому Сході.

За словами Яцека Чапутовича, Європейський Союз та Сполучені Штати Америки поділяють переконання про роль Ірану, яку він може і повинен відіграти.

«Ми стурбовані можливими результатами іранської ядерної програми та неконструктивною роллю цієї країни у регіоні. Ми одноголосно засуджуємо неприйнятні дії Ірану за межами його території, включаючи Європу, у зв’язку з чим були введені додаткові євросоюзні санкції», – сказав Чапутович.

Голова МЗС Польщі наголосив, що американо-європейські розбіжності пов’язані, в основному, з ядерною угодою з Іраном. За словами Польщі, тільки спільні дії трансатлантичного співтовариства та демократичних держав можуть зменшити загрози у регіоні.

Яцек Чапутович відзначив, що Польща є співорганізатором конференції на тему Близького Сходу як непостійний член Ради Безпеки ООН, а також країна, яка пройшла шлях до демократії.

«Ми є країною, де виник рух „Солідарності” і де відбулися мирні, безкровні політичні перетворення у напрямку до демократії. Цей приклад наслідували інші країни нашого регоіну, результатом цих змін стало вражаюче завершення холодної війни. Невдовзі ми святкуватимемо 30-річчя тих пам’ятних подій. Ми віримо, що наш досвід може бути цінним для інших регіонів і ми можемо ним поділитися», – підкреслив очільник польської дипломатії.

Міністр Чапутович зауважив, що Польща «ніколи не заплющувала очі» на потреби суспільств Близького Сходу.

«Польські збройні сили брали участь у звільненні Кувейту, наші військові допомагали у встановленні миру і стабільності в Іраку у 2003-2011 роках. Ми протягом багатьох років брали участь у миротворчих місіях на Голанських висотах, на Синайському півострові та у південному Лівані. Польща також підтримує боротьбу з так званою Ісламською державою», – відзначив міністр.

Голова МЗС Польщі висловив надію, що варшавська конференція створить поле для діалогу на тему проблем Близького Сходу.

«Після цієї конференції мають бути створені спеціалізовані робочі групи. Ми хочемо почати процес, який назвемо, наприклад, варшавським процесом, для створення спеціальної, багатосторонньої платформи діалогу, що буде постійною і зумовить посилення інституціоналізації співпраці на Близькому Сході», – заявив Чапутович.

Варшавська конференція має завершитися прийняттям спільної декларації. Її представлять сьогодні пополудні господарі зустрічі – міністр закордонних справ Яцек Чапутович та державний секретар США Майк Помпео.

Related Posts