Антиросійський фронт Балтія Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

МЗС Польщі та ще 10 країн нагадали про п’яті роковини окупації Криму

Міністри закордонних справ 11 країн закликали Захід не віддавати Україну на поталу Росії

Міністри закордонних справ одинадцяти країн закликали Захід не забувати про анексію Криму і не залишати Україну напризволяще перед російською агресією. Про це йдеться у статті у виданні «The Guardian» у зв’язку з п’ятими роковинами незаконної анексії і окупації Криму Росією. Під статтею підписалися міністри одинадцяти країн, – передає Польське радіо.

Зокрема, під статтею свої підписи поставили очільники МЗС Великої Британії, України, Латвії, Естонії, Литви, Польщі, Швеції, Данії, Канади, Румунії та Чехії.

У статті наголошується, що за п’ять років окупації Крим, на відміну від решти території України, яка досягла значного прогресу у реформах, продовжує рухатися назад.

Міністри нагадали про значне погіршення ситуації з правами людини у Криму, свавільні затримання і арешти, зникнення людей, погане поводження з затриманими і тортури.

«Санкції та політика невизнання анексії державами-членами ЄС, НАТО та G7 відображають наші спільні зусилля і нашу відмову визнати, що незаконна окупація будь-якої території суверенної країни може стати нормою в ХХІ столітті», – йдеться у статті.

Міністри також закликали Росію звільнити захоплених у листопаді в районі Керченської протоки українських моряків і кораблі, а також дотримуватися міжнародних зобов’язань у сфері забезпечення свободи навігації.

«Події, що відбувалися в Криму п’ять років тому, ще раз навчили нас, що ми не можемо вважати нашу безпеку і свободу само собою зрозумілим. Інший урок полягає в тому, що ми повинні зміцнювати стійкість наших суспільств до різних форм атак і втручання», – зазначили міністри, відзначивши прогрес України у сфері підвищення її стійкості втручанням.

«Повернення стабільності до євроатлантичного простору є нашою спільною метою. Ми продовжуватимемо нашу політику невизнання незаконної анексії Криму і продовжуємо суворо засуджувати агресію Росії проти України», – заявили міністри.

«Надання допомоги Україні має вирішальне значення, оскільки безпека України пов’язана з безпекою всієї Європи. Політика скоординованих міжнародних санкцій посилає Росії чіткий сигнал, що ігнорування міжнародного права має наслідки. Ми не забудемо і не відступимось від Крим», – наголошується у статті.

Нагадаємо, державний секретар США Майк Помпео заявив, що окупований Росією Крим повинен повернутися під контроль України.

Related Posts