Новини Міжмор'я Польща

Речник президента Анджея Дуди прокоментував хід судової реформи

Президент Анджей Дуда має 21 день на рішення у справі внесення поправок до законів про суди загальної юрисдикції, – підкреслив прес-секретар польського президента Блажей Спихальський, передає Польське радіо.

Блажей Спихальський розповів журналістам, коли ймовірно президент Анджей Дуда прийме рішення у справі внесення поправок до законів про суди загальної юрисдикції. Він зазначив, що кожний закон, який потрапляє на стіл президента, проходить обговорення.

«Закони аналізують зі змістової та формальної точки зору президент та співробітники президента. Тоді, коли президент прийме відповідне рішення, а на це він має 21 день, ми повідомимо про це», – сказав Блажей Спихальський.

Речник президента Дуди також сказав, що не можна виключати того, що у справі судових законів президент зустрічатиметься зі сторонами спору.

«Президент багаторазово підкреслював, що двері президентського палацу відчинені. Нещодавно з вимогою про зустріч звернувся спікер (Сенату – ред.) Томаш Ґродзький. І така зустріч президента зі спікером відбулася. І на цій зустрічі також і спікер Томаш Ґродзький підкреслив, що польська судова система вимагає реформ. Тому ми не виключаємо, що зустріч з різними сторонами спору може відбутися. Але також прошу пам’ятати, що невдовзі відбудеться дуже важлива подія міжнародного значення, тобто річниця визволення концтабору Аушвіц-Біркенау, що відзначатиметься в неділю і понеділок».

У четвер Сейм прийняв поправки до законів про суди загальної юрисдикції та Верховний суд. Таким чином, нижня палата парламенту відхилила рішення Сенату, який, своєю чергою, минулого тижня відхилив її попереднє рішення. Внесення поправок до законів, серед іншого, вводить зміни щодо дисциплінарної відповідальності суддів, котрі ставлять під сумнів конституційні права президента щодо призначення суддів, а також мають відповідати за публічну діяльність, що може ставити під сумнів суддівську незалежність.

Related Posts