Аналітика Експертна думка НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

Польща модернізує і посилить своє військо на 43 млрд євро

Серед іншого, за ці кошти Польща планує придбати для війська 32 багатоцільові літаки п’ятого покоління

Призначення 185 млрд злотих (43 млрд євро) на 32 багатоцільові літаки п’ятого покоління, протиповітряну оборону, ударні гелікоптери, розвідку, надводні та підводні човни, артилерію та нові бойові машини піхоти передбачає прийнятий у четвер, 28 лютого, План технічної модернізації польської армії, передає Польське радіо.

Новий План технічної модернізації Збройних сил Польщі розрахований на 2017-2026 роки. Попередній план, прийнятий на 2013-2022 роки, передбачав модернізацію на суму 140 млрд злотих (32,5 млрд євро). За словами міністра національної оборони Польщі Маріуша Блащака, оборонне відомство буде оснащувати військо сучасною технікою та збільшувати його чисельність.

«Цей план передбачає модернізацію на суму 185 млрд злотих, що на 45 млрд злотих (10,5 млрд євро) більше, ніж було у попередньому плані, а отже це рекордний план щодо своєї вартості. Це, звісно, великий виклик, але також великі можливості для розвитку обороноздатності Війська Польського», – сказав міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, який підписав цей план у четвер, 28 лютого.

«У цьому документі містяться теж пріоритети, які я встановив, і перша за все східний фланг», – підкреслив Блащак. Він нагадав також про торічне рішення про формування нової дивізії оперативних військ на схід від Вісли. За його словами, сучасне обладнання і техніка будуть відправлені туди. За словами міністра, зміцнення східного флангу має посилити оборонні можливості Війська Польського, а також НАТО.

Related Posts