НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

Генеральний секретар НАТО подякував Польщі за активність у розвитку Альянсу

Єнс Столтенберґ, у зв’язку із 20-річчям вступу Польщі до НАТО, приїде з офіційним візитом до Варшави

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ привітав Польщу у зв’язку із 20-річчям вступу до Північноатлантичного альянсу. У розмові з брюссельською кореспонденткою Польського радіо Беатою Пломецькою, він подякував теж за активність у розвитку НАТО, зокрема за участь у місіях Альянсу, передає Пльське радіо.

«Польщу як країну НАТО дуже високо цінують. Це союзник, який робить різний внесок у нашу спільну оборону. Я хвалю Польщу, звісно, за те, що вона є однією з тих країн, котрі призначають необхідні 2 відсотки ВВП на оборону», – сказав Єнс Столтенберґ. Він поінформував, що у четвер та п’ятницю перебуватиме з візитом у Польщі, де зустрінеться з президентом та прем’єр-міністром.

«Я матиму можливість ще раз привітати Польщу з 20-річчям вступу до НАТО», – додав очільник Альянсу. Єнс Столтенберґ зазначив, що 12 березня 1999 року започаткований новий розділ в історії НАТО. «Розширення Альянсу на Польщу, а також інші країни колишнього Варшавського договору, – це дуже великий здобуток НАТО у просуванні миру і стабільності в Європі», – сказав генеральний секретар.

Брюссельська кореспондентка Польського радіо спілкувалася з Єнсом Столтенберґом також про зміцнення східного флангу НАТО. Вона запитала очільника Альянсу, чи можливе збільшення сил НАТО у майбутньому у зв’язку з рішеннями Росії про доозброєння Калінінградської області та розгортання там військ.

«Нині ми зосереджуємося більше на тому, як гарантувати збільшення військової присутності, якщо буде така потреба, бо захист кожного союзника – це поєднання національних можливостей, сил НАТО та нашої здатності до їхнього швидкого посилення», – зазначив Столтенберґ.

Очільник Альянсу нагадав також про стратегію, яку військові називають 4×30. Нею передбачене збільшення бойової готовності військ в Європі. До 2020 року країни НАТО повинні мати загалом у використанні 30 механізованих батальйонів, 30 підрозділів повітряних сил, а також 30 бойових кораблів, готових до активних дій протягом 30 днів.

Related Posts