Новини Міжмор'я Позиція Польща

Матеуш Моравєцький: Уряд знайде кошти на свою програму 500+

Право і справедливість хоче, зокрема, ввести тринадцяту пенсію і доплати на першу дитину

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький запевняє, що владна партія Право і справедливість знайде фінансові засоби на реалізацію своєї програми «п’ятірка ПіС». Програма охоплює, зокрема, введення програми 500+, тобто доплат на кожну дитину, в тому числі – першу; тринадцяту пенсію; ліквідацію податку для працівників, котрим менше 26 років; зменшення коштів праці; розбудову автобусного сполучення у малих містечках, передає Польське радіо.

За словами Матеуша Моравєцького, кошти на втілення в життя цієї програми буде отримано завдяки ущільненню податкової системи:

«Увесь пакет нової “п’ятірки” – це близько 40 мільярдів злотих. Тим часом, упродовж останніх чотирьох років з самого податку ПДВ ми отримали 60 мільярдів злотих. Звісно, тут вже враховані витрати, які ми призначаємо на програму 500+, тобто доплати на другу і кожну наступну дитину, та інші програми, зокрема 75+».

За даними польського уряду, розширення програми 500+ коштуватиме понад 18 мільярдів злотих, «тринадцята пенсія» – 10 мільярдів.

Related Posts