Балтія Новини Міжмор'я Польща

«DGP»: Сусіди підтримали нас у газових спорах

Справа стосується неконкурентної поведінки Ґазпрому як продавця блакитного палива на ринку ЄС, особливо в Центрально-Східній Європі

До скарги щодо домовленості Єврокомісії з Ґазпромом, яку Польська нафтогазова компанія (PGNiG) подала до Суду Європейського Союзу, приєдналася Литва і фірма з Болгарії, передає Польське радіо.

Справа стосується неконкурентної поведінки Ґазпрому як продавця блакитного палива на ринку ЄС, особливо в Центрально-Східній Європі (Болгарія, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща і Угорщина). Сьогодні росіяни постачають 40% від усього обсягу цієї сировини, що споживається в ЄС, і прагнуть подальшого збільшення своєї частки на ринку.

Спір, який веде польський концерн, сягає ще 2010 року. Натомість 2015, після аналізу ситуації, яка склалася довкола постачання газу, Європейська комісія висунула зауваження до діяльності Ґазпрому в нашому регіоні. Концернові закинули використання монопольної позиції. Навесні 2017 року Єврокомісія запропонувала низку обмежень, що могли б стосуватися Ґазпрому, проте вже у травні прийняла рішення, що російський монополіст не зіткнеться з жодними реальними наслідками своїх неправомірних дій.

На думку Польської нафтогазової компанії, пропозиції Брюсселя не передбачають жодного захисту для країн нашого регіону, що можуть потерпати від подальших порушень принципів конкуренції з боку Ґазпрому. Саме тому у жовтні 2018 року польська нафтогазова фірма вирішила оскаржити всі домовленості і рішення Єврокомісії щодо цього питання. Наприкінці лютого до Польщі приєдналися уряд Литви і болгарське підприємство Overgas. І якщо жест з боку Литви можна сприймати як поліпшення відносин між обома країнами в енергетичній сфері, то втручання болгарської сторони стало цілковитою несподіванкою, адже дотепер ця країна тісно співпрацювала у сфері газу і атомної енергетики з Росією.

Related Posts