Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Польські парламентарії у Києві: Україна є постійно на фронті

У Києві відбулася 11-а сесія Парламентської асамблеї Польща-Україна, що закінчилася підписанням спільної декларації

Польсько-українське безпекове співробітництво у зв’язку із агресивною політикою Росії, євроатлантичні прагнення України та питання, пов’язані зі спільною історією, були темами 11-ї сесії Парламентської асамблеї Польщі та України, що завершилася у четвер, 7 березня, у Києві, передає Польське радіо.

Під час подорожі в Україну польські парламентарії здійснили візит у населені пункти, що розташовані між українськими силами та проросійськими сепаратистами на Донбасі. Польська делегація побувала, зокрема, у Майорську, який є контрольним пунктом між теренами, підконтрольними українській владі, та Горлівкою, тимчасово окупованою проросійськими сепаратистами.

«Це дуже важливий досвід, бо ми – у Києві, у Львові, в інших містах,вчора ми були в Харкові, де життя, здавалося б, нормальне, але, проте, Україна постійно є на фронті, і солдати там досі гинуть, є поранені, а отже, я думаю, що політики, не тільки польські, але і європейські, повинні побачити це місце і цю ситуацію, і практично переконатися, що Україна досі захищає Європу», – сказав журналістам голова польської делегації, віце-спікер Сейму Ришард Терлецький.

З українського боку на засіданні 11-ї сесії Парламентської асамблеї Польща-Україна головувала віце-спікер Верховної Ради України Оксана Сироїд. Зустріч завершилася підписанням спільної декларації, текст якої опубліковано на веб-порталі українського парламенту.

Учасники зустрічі підтвердили у документі, зокрема, що діалог на парламентському рівні є важливою частиною зміцнення стратегічного партнерства між двома державами, а також, що складні питання між нашими країнами повинні розв’язуватися у дусі взаємоповаги та взаєморозуміння, заснованих на правді. Депутати наголосили також на потребі упорядкування місць поховання, цвинтарів та інших важливих місць для поляків в Україні та українців у Польщі.

Польські та українські парламентарії закликали також уряди обох держав до реалізації спільних проектів, що зміцнюють енергетичну безпеку у балтійсько-чорноморському регіоні і які допомагають розвитку співробітництва оборонної промисловості держав. Вони закликали теж, зокрема, до реалізації інфраструктурних проектів, що спростять подорожі між Польщею та Україною. Крім того, парламентарії особливо наголосили на потребі протидії будівництву газопроводу Nord Stream 2, що у декларації названо російським політичним проектом, який загрожує загальноєвропейській безпеці.

У документі підкреслено, що позиція Польщі щодо відновлення територіальної цілісності України залишається незмінною, а Росія повинна припинити агресію проти цієї країни та завершити окупацію українського Криму та частини Донбасу. Парламентарії підтримали водночас збереження санкцій проти Росії. У спільну декларацію внесено також запис про підтримку для проєвропейських та пронатівських зусиль України.

Сторони наголосили на «необхідності продовження історичного діалогу з урахуванням спільних культурних основ та відмінностей між двома народами».

«Повага до європейської цивілізації і турбота про збереження християнських коренів наших народів вимагають взаємної співпраці також на арені європейських установ. Повага до історичної правди, пам’яті про загиблих та вбитих, а також бажання виховувати майбутні покоління у мирі, повинні бути для наших народів спільною цінністю», – говориться у польсько-українській декларації.

Наступна, 12-а сесії Парламентської асамблеї Польщі та України, відбудеться ще цього року у Польщі.

Related Posts