Балтія Інші НАТО Новини Міжмор'я Співробітництво

Данія, Латвія та Естонія відкрили штаб Північної дивізії

Данія, Латвія та Естонія відкрили штаб-квартиру Північної дивізії для багатонаціональних військ в Адажі недалеко від Риги, повідомляє Європейська правда.

Головним завданням Північної дивізії стане управління військовими операціями в своїй сфері відповідальності.

З цією метою штаб приступить до планування і керівництва військовими операціями, планування та інтеграції діяльності доданих для посилення регіону частин і підрозділів НАТО.

Відділення штабу дивізії в мирний час будуть розміщуватися в Адажі в Латвії і в Карупі в Данії. Першим начальником штабу Північної дивізії стане генерал-майор Збройних сил Данії.

Первинної оперативної готовності штаб досягне в першому півріччі 2019 року. Повна оперативна готовність буде забезпечена протягом декількох років.

Слід зазначити, що в структуру Альянсу штаб поки не входить, так як його включення до органів військового управління НАТО повинні затвердити на міністерській зустрічі, найближча з яких відбудеться у червні.

Після затвердження штаб-квартира зможе отримувати фінансування з бюджету НАТО, а сили альянсу зможуть використовувати її для проведення своїх операцій.

Related Posts