НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща почала перемовини зі США у справі винищувачів F-35

За словами Анджея Дуди, польський уряд приступив до розмов з американською стороною у справі придбання F-35, передає Польське радіо.

Польський уряд почав перемовини з американською стороною у справі придбання сучасних винищувачів F-35. Про це на хвилях Радіо Щецін поінформував президент Польщі Анджей Дуда.

Верховний головнокомандувач збройних сил у 20-річчя вступу Польщі до НАТО наголосив, що для чинної влади модернізація армії є дуже важливою справою. Він додав, що це питання, однак, вимагає часу та дуже великих фінансових витрат.

«Це особливо важливо, бо потрібно боротися із недбалістю попередніх років», – звернув увагу Дуда.

«Міністр національної оборони Маріуш Блащак заявив чітко та виразно, що хоче, аби Польща придбала літаки 5-го покоління. Найближчим часом ми будемо докладати зусиль для цього. Ми вже почали розмови зі американською стороною у справі літаків F-35», – сказав президент.

За його словами, авіацію потрібно «модернізувати» та «розвивати», відмовлятися від «пострадянських» літаків та переходити на озброєння, що «використовують армії НАТО» і яке «вже здало іспит під час бойових дій».

Анджей Дуда також нагадав, шо Польща підписала контракти на придбання ракетних артилерійських комплексів HIMARS та системи протиракетної оборони Patriot. Він зверну теж увагу, що уряд ухвалив резолюцію про збільшення витрат на оборону, що перевищує 2% ВВП, яких вимагає НАТО, до 2,5% ВВП до 2030 року.

Related Posts