Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну

Польський єпископ: Для українців поляки – друзі, які допомагають їм у скруті

Єпископ Ян Собіло побоюється «чорного сценарію», якщо на виборах в Україні виграє кандидат, якого підтримує Москва

«Не знаю, що станеться, якщо справдяться найчорніші сценарії і виграє кандидат, якого підтримує Москва», – сказав у розмові з Католицьким інформаційним агентством (KAI) єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Владислав Собіло, передає Польське радіо.

Польський ієрарх у розмові з польським агентством розповів, зокрема, про важку ситуацію України, політичну та економічну дестабілізацію держави, що є наслідком російської агресії на сході, а також про майбутні вибори президента. Священик розповів про наслідки поганого стану української держави:

«Це пов’язано із виїздом цілих родин із цих територій. Вони покидають наші парафії. Люди їдуть за кордон, шукають роботу та гідних умов життя», – сказав він.

Єпископ наголосив також на загрозах, пов’язаних із майбутніми президентськими виборами:

«Є дуже багато кандидатів. Люди розуміють, що за кожним із них стоїть якийсь олігарх з конкретними грошима. Є велика розгубленість, призведена сильною пропагандистською машиною. Не всі кандидати хочуть продовжувати вибраний Україною прозахідний курс. Є серйозні побоювання, аби Україна знову не впала до рук східного сусіда».

Ієрарх висловився також на тему створення Православної церкви України:

«З того факту, що була заснована нова Православна церква, Бог може принести багато добра в майбутньому, особливо допомогти у зближенні християнських Церков в Україні, зближенні католиків і православних. Це початок великого процесу, що може привести до того, що Україна на релігійній мапі світу відіграє дуже важливу роль».

Він теж додав, що у важкій ситуації українцям на допомогу значною мірою приходять саме поляки:

«Українці ставляться до поляків, як до друзів, котрі допомагають їм у скруті, у найважчі для них часи».

Related Posts