НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

У Ґдині обговорюють питання безпеки та морської економіки

Учасники конференції розглядають такі проблеми, як свобода пересування та захист від піратів

У Військово-морській академії в Ґдині триває міжнародна конференція «Безпека і морська економіка – можливості та виклики з європейської і трансатлантичної перспективи», повідомляє Польське радіо.

Організаторка заходу, євродепутатка Анна Фотиґа наголошує, що ця тематика постійно присутня на форумі підкомітету Європарламенту, який вона очолює: «У підкомітеті безпеки та оборони ми, по суті, на щодень займаємося безпекою суднопалавства. І не лише безпекою, а свободою суднопалавства. Справа в тому, щоб головні протоки були судноплавними, щоб їх не блокували, також у Польщі. Адже у нас є така проблема з Пілавською протокою (Балтійською протокою). Ми говоримо про водні об’єкти, які повинні бути використані в морській торгівлі».

Міністр морської економіки і внутрішнього судноплавства Польщі Марек Ґрубарчикзвернув увагу на проблему захисту від нападів піратів: «Для нас важливо, щоб рішення, які вводяться глобально, з одного боку, не означали зростання витрат, які для мореплавства є дуже важливими. Адже 80 відсотків світового транспорту відбувається морським шляхом, це найбільш економічний спосіб. З другого боку, він мусить бути абсолютно безпечним, я маю на увазі піратські напади».

З листом до учасників конференції звернувся міністр національної оборони Маріуш Блащак. У ньому міністр зазначив, що в межах нещодавно представленого плану технічної модернізації до 2026 року передбачено ряд програм, спрямованих на зміцнення потенціалу польського військового флоту. «Безпека побережжя є одним з важливих аспектів дій, реалізованих у Міністерстві національної оборони», – мовиться в листі.

Серед закордонних експертів на конференцію прибули, зокрема, головний політичний радник командування Військово-морських сил НАТО в Нортвуді Джеймс Генрі Бержерон і Томас Каллендер з Heritage Foundation. Медіа-патроном заходу є Польське радіо 24.

Related Posts