Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща підписала наступні офсетні угоди на придбання комплексів Patriot

У Польщі підписали наступні угоди у межах першого етапу програми «Вісла», тобто купівлі ЗРК Patriot

У місті Зєльонка неподалік Варшави у вівторок, 26 березня, підписано наступні офсетні контракти до першого етапу програми «Вісла», тобто придбання американських зенітних ракетних комплексів (ЗРК) Patriot. Перші такі документи Польща підписала наприкінці березня 2018 року, передає “Польське радіо”.

Міністр національної оборони Маріуш Блащак сказав, що дуже важливо те, що бенефіціаром офсетних угод стала Польська група озброєнь (Polska Grupa Zbrojeniowa). Польський концерн буде виробляти частини до ракет PAC-3 MSE, виробляти та обслуговувати елементи їх пускових установок. Міністр звернув увагу, що PGZ створить також лабораторію для імітаційних випробувань ракет.

За словами Маріуша Блащака, це дуже великий шанс для розвитку польської збройної промисловості, а також шанс, аби у Польщі виробляли ракети для польської армії.

Президент Польської групи озброєнь Вітольд Словік наголосив, що завдяки підписаним договорам польські заводи вийшли на новий етап розвитку. PGZ стане абсолютно сучасним партнером, що бере участь у глобальній системі постачань і компанією, здатною реалізувати нові виклики для потреб польської армії, – додав він.

Заступник голови ракетної програми в американській військово-промисловій корпорації Lockheed Martin Corporation Джей Пітмен зазначив, що підписання договору включає PGZ у систему виробництва і постачання озброєння його концерну. Він підкреслив, що дуже задоволений потенціалом, який збільшують подібні договори, особливо лабораторією з випробування ракет.

Офсетні зобов’язання, заявлені американською компанією, будуть реалізовані за участю п’яти компаній, що входять у так званий Консорціум WISŁA, виділений з компанії PGZ. Американські технології з Lockheed Martin надійдуть, зокрема, у Військовий завод електроніки та Військовий завод озброєння, а також Військовий авіаційний завод у Лодзі та Бидґощі.

У межах підписаної торік програми «Вісла» Польща отримає зенітні та протиракетні системи середнього радіусі дії, а також мережоцентричну систему командування. На першому етапі програми польське військо отримає дві батареї – у кожній по 16 пускових установок з ракетами PAC-3 MSE.

Related Posts