Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

У Сеймі Польщі відбулася зустріч українських і польських парламентаріїв

За словами віце-спікер Сейму Беати Мазурек, підтримка України є польським державним інтересом

Ситуація в Україні перед президентськими та парламентськими виборами і регіональна співпраця у сферах безпеки, оборони, інфраструктури, а також допомога на розвиток були головними темами зустрічі українських і польських парламентаріїв, що відбулася у вівторок, 26 березня, у Варшаві, передає “Польське радіо”.

За повідомленням Інформаційного центру Сейму Польщі, головувала на зустрічі делегацій Верховної Ради України та польських парламентаріїв з Польсько-української парламентської групи віце-спікер Сейму Беата Мазурек. Раніше з українськими політиками перемовини провів також віце-спікер Сейму Ришард Терлецький.

«Віце-спікер Мазурек запевнила українських політиків, що підтримка їхньої країни є польським державним інтересом», – наголошено у повідомленні Інформаційного центру Сейму. Повідомляється, що парламентарії розмовляли також про будівництво газопроводу Nord Stream 2.

«Сторони незмінно наголосили на негативному ставленні до цієї російської інвестиції», – говориться у повідомленні.

Серед обговорюваних питань була також дорожня інфраструктура. «Польські політики наголосили на значенні програми побудови міжнародного шляху Via Carpatia, що створюють вздовж східного кордону Польщі. Парламентарії розмовляли теж про безпечну реалізацію автострад S17, S19, S19», – повідомили в Інформаційному центрі Сейму.

Українські парламентарії перебувають у Польщі з дводенним візитом. Під час нього вони зустрілися з віце-міністром закордонних справ Марціном Пшидачем, віце-міністром національної оборони Томашем Шатковським та віце-міністром національної освіти Маженою Махалек.

Українську сторону, на чолі з Оксаною Юринець та Миколою Княжицьким (співголовами Парламентської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща), представляли також Юрій Мірошниченко і посол України в Польщі Андрій Дещиця з дипломатами.

Нагадаємо, нещодавно у Києві відбулася 11-а сесія Парламентської асамблеї Польща-Україна.

Related Posts