Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Польська делегація підбила підсумки спостереження за виборами в Україні

Польські парламентарії не зареєстрували порушень, що могли вплинути на правильний перебіг виборів в Україні, передає “Польське радіо”.

Восьмиособова делегація Сейму Польщі під головуванням депутатки Барбари Бартусь від 29 березня до 1 квітня брала участь у спостереженні за президентськими виборами в Україні, перший тур яких відбувся у неділю. Незалежно від спостережницької місії Сейму, моніторинг за виборчою кампанію та виборчим процесом в Україні здійснювало понад 2300 спостерігачів з багатьох держав, зокрема представники парламентських асамблей ОБСЄ, НАТО і Ради Європи.

Польські депутати не зареєстрували порушень, що могли вплинути на правильний перебіг виборчого процесу. Під час своєї роботи вони зустрілися з великою відкритістю та доброзичливістю виборчих комісії. В основі спостережницької місії польського парламенту були принципи незалежності, нейтральності, невтручання у виборчий процес та дотримання місцевих законів.

Перед самими виборами спостерігачі за виборами у Київській області зустрілися з послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким, натомість парламентарії, котрі моніторили вибори у Львівському консульському окрузі провели зустріч з генеральним консулом Польщі у Львові Рафалом Вольським.

Під час перебування делегація зустрілася також з представниками виборчих комітетів кандидатів на посаду президенти. Крім того, польські депутати провели ряд перемовин, зокрема, з представниками Центральної виборчої комісії, представниками незалежної організації Комітету виборців України, координатором програми моніторингу за виборами організації «Опора». Темами розмов були, передусім, перебіг виборчої кампанії, актуальна політична ситуація в Україні та можливі загрози для виборчого процесу.

У неділю, 31 березня, польська парламентська делегація, поділена на двоособові групи, спостерігала за виборами у Київській і Львівській областях, відвідавши приблизно 40 виборчих комісій.

Під час візиту до Львова члени спостережницької місії Сейму поклали квіти на Цвинтарі львівських орлят та зустрілися з представниками полонійних організацій.

Натомість за виборами в Одеській області спостерігала також делегація з Сенату Польщі.

Related Posts