Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Вибори в Україні: Москва дисциплінує своїх

Газета «Rzeczpospolita» пише, що Кремль намагається об’єднати проросійські партії до парламентських виборів, передає “Польське радіо”.

У щоденнику «Rzeczpospolita» читаємо, що проросійських політиків, які під час першого туру президентських виборів останньої неділі не підтримали Юрія Бойка, охоплено російськими фінансовими санкціями. «Вони потрапили в список, у якому від грудня є, зокрема, Юлія Тимошенко і син президента Порошенка Олексій», – сказав газеті московський аналітик Алєксандр Макаркін. Санкції введено, між іншим, проти Олександра Вілкула та Вадима Новинського. В Росії заморожено їхні фінансові активи, а це дуже болючий удар, тому що вони, побоюючись українського правосуддя, зберігали там більшість свого капіталу. Як читаємо, на сході України Москва провела широку мобілізацію, щоб підтримати кандидатуру Бойка. Видання цитує українського аналітика Володимира Фесенка: «Всі, хто в Росії ще живе ілюзією, що більшість українців справді хоче повернутися в обійми Росії, дуже помиляються і ці вибори це підтверджують».

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» наводить думку експерта Польського інституту міжнародних справ Данєля Шеліґовського про те, що перемога в першому турі виборів коміка Володимира Зеленського є великою невідомою для Європи і Росії. Як читаємо, його дотеперішні декларації були дуже загальними, а отже, від них легко відмовитися. Причому, відповідальним за закордонну політику в Україні є президент, тому його погляди мають основне значення для напрямку, якого Київ дотримуватиметься під час можливого президентства. На основі дотеперішніх нечисленних заяв Зеленського про міжнародну політику можна зробити висновок, що він помірковано західний з ноткою скептицизму, – коментує польський експерт.

Related Posts