Балтія Новини Міжмор'я

Уперше за 8 років відбудеться зустріч президентів Естонії та Росії

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд висловила бажання зустрітися з Путіном під час її візиту до Москви

Президентка Естонії Керсті Кальюлайд висловила бажання зустрітися із президентом Росії Владіміром Путіном під час її запланованого на квітень візиту до Москви. Це буде перший візит президента Естонії до Росії за попередні вісім років, передає “Польське радіо”.

18 квітня Кальюлайд має взяти участь в офіційному відкритті відремонтованої історичної будівлі естонського посольства у Москві. За словами радника естонської президентки Тааві Ліннамае, офіційний запит у справі двосторонньої зустрічі був надісланий Міністерству закордонних справ Росії.

За повідомленням порталу Delfi, речник Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що президент Росії планує зустрітися з президенткою Естонії Керсті Кальюлайд.

Згідно із повідомленням естонського президентського палацу, попередній візит президента Естонії в Росію відбувся в 2011 році. Екс-президент Тоомас Хендрік Ільвес приїхав тоді до Санкт-Петербурга.

Перед візитом президентки Кальюлайд до Росії місцеві мас-медіа нагадують про відносини між двома країнами.

Ще у грудні 2018 року посол РФ у Таллінні Алєксандр Пєтров сказав, що нині естонсько-російські відносини, як і відносини усіх країн Європейського Союзу та членів НАТО з Росією, «не є найліпшими».

Неврегульованим питанням у відносинах між Естонією та Росією залишається справа договору про кордон, підписаного після багатьох років перемовин у 2014 році. Цей договір, що визначає також східний кордон ЄС і НАТО, дотепер не ратифіковано, зокрема тому, що в преамбулі є згадка про Тартуський мирний договір 1290 року, на підставі якого проголошена в 1918 році Естонська Республіка мала більшу територію.

Останнім часом російська сторона натякала, що договір не буде ратифіковано нею «до тих пір, поки Естонія не змінить свою поведінку щодо Росії».

Related Posts