Балтія Новини Міжмор'я

У Литві оголосили черговий вирок за шпигунство на користь Росії

Жителя Клайпеди російського походження засудили до семи розків в’язниці за шпигунство на російську розвідку

Жителя литовського міста Клайпеда Ромаса Шешеліса засудили у середу до семи років позбавлення волі за шпигунство в інтересах Росії. Від 2014 року це вже п’ятий у Литві вирок ув’язнення за шпигунство, передає “Польське радіо”.

За словами речниці суду в Клайпеді Ґінтаре Дауґелайте, зібрані докази у справі уродженця Росії, 45-річного Шешеліса підтвердили, що «він не тільки отримував доручення, але здійснив теж конкретні дії».

Засуджений не визнав своєї вини і не погодився із обвинуваченнями. Вирок Окружного суду може бути оскаржений.

За словами прокуратури, Ромас Шешеліс, який має литовське громадянство, від 2015 року до затримання у грудні 2017 року отримував і переказував інформацію про литовські морські сили, натівські кораблі і транспортовану ними військову техніку, про окремі об’єкти в Клайпеді та порт у цьому місті, зокрема , що мають стратегічне значення для національної безпеки.

Під час розслідування було з’ясовано, що російська розвідка була зацікавлена будь-якою інформацією про литовські стратегічні об’єкти на терені Державного морського порту в Клайпеді, зокрема, про газовий термінал та компанію Klajpedos Nafta.

«З’ясовано, що російська розвідка таку інформацію одержувала від засудженої особи», – написано у вироку. Водночас прокуратура зазначила, що Шешеліс не отримав і не переказав таємної інформації.

Нагадаємо, нещадно у Швеції з-під арешту звільнили комп’ютерного спеціаліста, підозрюваного у шпигунстві в інтересах Росії. Також стало відомо, що зі Швеції тихо виїхав російський агент, працівник Посольства РФ, який завербував його.

Related Posts